Za co odpowiada pompa PSG 16?

 

Opel należy do jednych z najbardziej popularnych samochodów w Polsce. Jest kupowany zarówno jako nowe auto, jak i używane. Tą niemiecką markę ceni się za niezawodność, przystępną cenę oraz dostępność części zmiennych. Modeli tego samochodu można spotkać pełno na drodze.

Sterownik pompy PSG 16

Pompa PSG 16 OpelPomimo solidności wykonania zdarzają się awarie, które są mało wygodne dla użytkownika auta. Jednym ze słabszych punktów tej marki są montowane w niektórych modelach pompy PSG 16 – rodzaj urządzenia wtryskowego, które dostarcza odpowiednią ilość paliwa do silnika. Charakterystyczną jej cechą jest zaawansowana technologia, gdyż pompa PSG 16 Opel została tak zaprojektowana, by jej sterownik łączył funkcję ze sterownikiem silnika. Taki elektroniczny regulator zbiera wszystkie dane auta, jego identyfikacyjne numery i kody synchronizacji oprogramowania. Niestety, zdarza się, że urządzenie to wymaga wymiany bądź naprawy. Takimi objawami, które mogą świadczyć o problemach z pompą są „szarpanie” silnika podczas jazdy co powoduje dyskomfort i brak płynności podróży a także wyskakujące błędy na komputerze pokładowym dotyczące przepływomierza. Najczęściej symptomy te pojawiają się po rozgrzaniu silnika. Może jednak też dojść całkowitej niemożności jego uruchomienia. Jednak najbardziej spotykanym objawem awarii sterownika PSG 16 są problemy z czujnikiem położenia przepustnicy. W związku ze skomplikowaną technologią tego urządzenia nie każdy warsztat jest w stanie dokonać jej naprawy. Powstały jednak również wyspecjalizowane serwisy zajmujące się elektroniką samochodów, które zamiast wymiany sterownika będą w stanie go zreperować dzięki temu kierowca powinien zaoszczędzić.

Mnogość modeli Opla wpływa na to, że takich pomp ma zamontowanych wiele aut. W związku z możliwością jej awarii zyskać mogą firmy, które wyspecjalizowały się w jej naprawie. Na pewno klient, który ma możliwość zapłacić mniej za jej uszykowanie niż za wymianę, skorzysta z oferty takiego warsztatu.