Zainteresowanie bronią palną

Od zawsze fascynowało mnie strzelectwo. Postanowiłam spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Udałam się więc na strzelnice, aby zasmakować strzelania. Zapisałam się na specjalistyczne kursy strzeleckie, które miały przygotować mnie do bezpiecznego korzystania z broni. To była świetna decyzja, ponieważ mogłam oswoić się ze sprzętem strzeleckim oraz nauczyć odpowiedniej postawy.

Używanie broni palnej na strzelnicy

polecana broń palnaNa kursach strzeleckich dowiedziałam się wszystkiego na temat budowy oraz zasad działania broni. Nauczyłam się jak przybierać prawidłową postawę strzelecką oraz jak ją zmieniać. Dowiedziałam się również jak prawidłowo powinno się chwytać za broń czy też jak broń sprawnie przeładowywać. W dalszych etapach szkolenia nauczono mnie jak usuwać awarie oraz jak strzelać z broni palnej. Na początku przygody musiałam rozeznać się jaka broń będzie dla mnie najodpowiedniejsza. Zasięgnęłam więc rady ekspertów, jak polecana broń palna jest dobra na początek. Dowiedziałam się również, że w Polsce, aby zakupić broń palną należy posiadać stosowne zezwolenie na broń, oraz mieć w domu specjalny sejf klasy S1, aby bezpiecznie przechowywać pistolet. Aby uzyskać pozwolenie do posiadania broni, należy mieć ukończone 21 lat, być osoba niekaraną, nieuzależnioną od alkoholu bądź środków psychoaktywnych oraz być osobą poczytalna. Należy również przejść odpowiednie badania lekarskie i psychologiczne, które potwierdzą zdolności fizyczne oraz psychiczne to posługiwania się bronią.

21 urodziny obchodzę za rok, zatem jeszcze trochę czasu pozostało mi do zakupu pierwszej broni. Myślę, że będzie to niezwykle ekscytująca chwila. Będę bardzo szczęśliwa, kiedy na strzelnicę będę uczęszczała z moją własną bronią. Strzelectwo okazało się dla mnie świetnym hobby i odskocznia od szarej rzeczywistości.