Zakup odpowiedniej pompy

Pompy z napędem WOM są niezwykle wygodne, lekkie, idealne w transporcie. Mają niewielkie rozmiary i są wprost idealne do zastosowań np. w rolnictwie. Można nimi np. nawadniać pola wszędzie tam, gdzie nie da się zastosować innej technologii nawadniania. To bardzo pomocne narzędzie dla każdego gospodarza.

Wykorzystanie pomp w niesprzyjających warunkach

pompa do wody na womTaka pompa – przed rozpoczęciem pracy – wymaga zalania rurociągu ssawnego. Może posiadać dwa, lub trzy wirniki, w zależności od tego, jak duże będzie ciśnienie pracy urządzenia. Wirniki są dynamicznie wyważane i zamknięte w środku pompy. Posiada ona pierścienie ścierne z obu stron wirnika, które równomiernie się ścierają. Jest uszczelniana sznurowo i ma kołnierz regulujący. Ta doskonała pompa do wody na wom znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie można podpiąć rurociągu na stałe. Temperatura cieczy przepływającej przez pompę może wynosić nawet osiemdziesiąt stopni w skali Celsjusza, a temperatura powietrza otoczenia w którym urządzenie pracuje, to nawet pięćdziesiąt stopni w skali Celsjusza. Posiada ona bowiem specjalne żeberka, dla lepszego odprowadzania nagromadzającego się ciepła. Standardowo, obroty pracy pompy to m.in 540 i 1000 obrotów na minutę. Więc jest to wyjątkowo wydajna pompa, jednocześnie nie będzie się przegrzewać nawet przy długim użytkowaniu jej w terenie, lub w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie jak wiadomo, temperatura szybko rośnie. Wielu rolników kupuje takie pompy dla siebie.

W gospodarstwach rolnych posiadanie tego typu urządzeń jest niejednokrotnie bardzo konieczne. Rolnicy zaopatrują się w sprzęty nie dlatego, że mają je ich sąsiedzi. Pompy – to podstawowy sprzęt na gospodarce. Można nimi nawadniać delikatne rośliny, zamiast chodzi np. z konewkami.