Zastosowanie regeneratora skrzyni biegów

Moje kilkunastoletnie auto było już trochę wysłużone, ale jeszcze potrafiło mnie dowieźć do celu. Dbałem o nie, starałem się zużyte albo popsute elementy na bieżąco wymieniać. To wszystko powodowało, że auto odwdzięczało się bezproblemową eksploatacją. Jednak wszystko trwa do czasu.

Pomoc regeneratora skrzyni biegów

regenerator skrzyni biegówKtóregoś upalnego, lipcowego dnia wybierałem się nad jezioro. Spakowany i gotowy do eskapady ruszyłem do celu moim samochodem, ale podróż nie przebiegała tak jak zawsze. Zaczęły się problemy z automatyczną skrzynią biegów, która przestała zmieniać biegi. Natychmiast zawróciłem i z problemami, ale jednak dojechałem do domu. Zacząłem się zastanawiać nad przyczyną i rozwiązaniem tego kłopotu. Wieczorem jeszcze raz się przejechałem autem i problem z przekładnią powrócił. Myślałem, że konieczna będzie interwencja mechanika, ale postanowiłem sam coś zdziałać, oszczędzając tym samym trochę pieniędzy. Znalazłem w internecie rozwiązanie, które miałem zamiar wypróbować – regenerator skrzyni biegów. Jest to preparat smarujący i regenerujący trudno dostępne elementy przekładni oraz ma zapewniać płynną zmianę biegów. Jak zapewniał producent, dzięki swojemu składowi, podczas pracy urządzenia, tworzy na powierzchni części metalowo ceramiczne pokrycie, przez co zmniejsza ich tarcie i poprawia żywotność, a także usuwa defekty powierzchniowe. Powinien też tłumić ekstremalne przeciążenia, jakie wytwarzają się w trakcie eksploatacji. Cena tego regeneratora nie była wysoka dlatego postanowiłem sam uporać się mankamentami mojego auta. Na drugi dzień kupiłem preparat i zastosowałem, wlewając go do skrzyni biegów. Podczas jazdy próbnej okazało się, że regenerator ten pomógł! Wszystkie wcześniejsze problemy ustąpiły i przekładnia działała tak samo dobrze jak wcześniej.

Pomimo, że trochę się zestresowałem kłopotami z działaniem skrzyni biegów, to jednak ucieszyłem się, że szybko sobie z nimi poradziłem. Kupno regeneratora było w strzałem w dziesiątkę, ponieważ problemy przestały doskwierać, a ja mogłem cieszyć się niezawodną jazdą.