Zimą trzeba zadbać o nasz samochód

W naszym klimacie zimy potrafią być bardzo srogie. Zwłaszcza w takich miesiącach jak styczeń czy luty temperatura powietrza może spaść do ponad minus trzydziestu paru stopni poniżej zera. Takie warunki atmosferyczne bardzo niekorzystnie wpływają na każdy nawet najlepszy pojazd. Szczelny i ogrzewany garaż to podstawa dla naszego auta podczas dużych mrozów. 

Kilka wskazówek jak zadbać o samochód zimą

jak dbać o samochody zimąNiesprzyjające warunki atmosferyczne bardzo niekorzystnie wpływają nie tylko na karoserię. Układ elektryczny narażony jest również na uszkodzenie. Każdy właściciel pojazdu powinien wiedzieć jak dbać o samochody zimą. W końcu każdy zmotoryzowany kierowca chce przecież, żeby jego auto służyło przez długie lata. Przede wszystkim dużą zbrodnią dla silnika jest wchodzenie na wysokie obroty, kiedy jednostka napędowa jest nierozgrzana. Zwłaszcza samochody napędzane silnikiem Diesla bardzo nie lubią takiego traktowania. Każdy garaż jest bezcenny dla pojazdu. Z najnowszych badań wynika, że pojazd trzymany na świeżym powietrzu psuje się dużo częściej. Warto zatem odpowiednio wcześnie pomyśleć o jakimś schronieniu dla naszego cacka. Nikt nie lubi przecież często odwiedzać warsztatów samochodowych i narażać się na niepotrzebne wydatki. Koszty eksploatacji zależą bowiem od odpowiedniej obsługi. Nie chodzi w tym przypadku, tylko i wyłącznie o wymianę oleju i klocków hamulcowych. 

Opony zimowe powinny być zamontowane obowiązkowo w każdym samochodzie, kiedy temperatura spadnie poniżej zera. Mieszanki gumy w letnich oponach mają nieco inną mieszankę. Ten element wyposażenia jest niezmiernie ważny dla naszego bezpieczeństw, a co za tym idzie za stanem technicznym pojazdu. Nikt nie lubi przecież jeździć z urwanym zderzakiem. Zaleca się również woskowanie karoserii przed mrozami.