narty biegowe

Zimowy sport wytrzymałościowy

Dyscypliny sportowe można podzielić na kilka grup. Jedną stanowią gry zespołowe, inną stanowią dyscypliny, w których uprawianiu największą rolę odgrywa odpowiednia technika.

Zimowy sport hartuje

narty biegoweJeszcze inne sporty to sporty wytrzymałościowe, które w szczególny sposób pozwalają zadbać o własną kondycję. Do takich dyscyplin zaliczają się przede wszystkim te, podczas uprawiania których pokonuje się szczególnie długie dystanse. W pierwszej kolejności na myśl przychodzą tutaj przede wszystkim takie sporty jak bieganie, przede wszystkim dystansów kilkudziesięciokilometrowych czy też jazda na rowerze lub pływanie. Do dyscyplin wytrzymałościowych z pewnością zaliczyć można też triathlon. W zimie natomiast z powodzeniem uprawiać można narciarstwo biegowe. Jest to dyscyplina, która angażuje niemal wszystkie mięśnie. Pracują tu bowiem mocno i nogi i ramiona. Oczywiście przed rozpoczęciem treningu należy tutaj pamiętać o zaopatrzeniu się w odpowiedni sprzęt.

Ważne jest także odpowiednie wybranie trasy, by nie była ona zbyt wymagająca dla początkującego adepta biegów narciarskich.